
1. O projektu:
Nositelj projekta je LAG Karašica osnovana je 28. prosinca 2009. godine. LAG obuhvaća područje 17 jedinica lokalne samouprave u Osječko-baranjskoj županiji i to: gradove; Belišće, Donji Miholjac, Našice i Valpovo te općine; Bizovac, Donja Motičina, Đurđenovac, Feričanci, Magadenovac, Koška, Marijanci, Petrijevci, Podgorač, Podravska Moslavina, Viljevo, Gorjani i Punitovci. Projekt se provodi na području tri grada ( Valpovo, Belišće i Donji Miholjac ) i na području 10 općina ( Bizovac, Donja Motičina, Feričanci, Magadenovac, Koška, Marijanci , Petrijevci, Podgorač, Podravska Moslavina i Punitovci ).
Partneri na projektu:
Hrvatski zavod za zapošljavanje Regionalni ured Osijek : koji u ovom projektu osigurava da savjetnici individualno ili putem SMS-a informiraju svoje stranke o mogućnostima uključivanja u projekt. Za informiranje će koristiti i oglasne ploče u Regionalnom uredu i ispostavama Zavoda, a sudjelovati će i u koordinacijskim sastancima u sklopu upravljanja projektom. HZZ će pomoći nositelju u identifikaciji i animaciji ciljne skupine (nezaposlene žene).
Centar za socijalnu skrb Valpovo: kao javna ustanova osnovan je 2012. godine, mjesno je nadležan za područje gradova Valpova i Belišća te općina Bizovac i Petrijevci s pripadajućim prigradskim naseljima i selima. Centar će pomoći nositelju u identifikaciji krajnjih korisnika.
2. Cilj projekta:
Svrha projekta je ublažiti posljedice nezaposlenosti i doprinijeti smanjenju rizika od siromaštva 50 teže zapošljivah žena i žena s nižom razinom obrazovanja te potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života 250 krajnjih korisnika na području LAG -a Karašica . Ciljna skupina u projektu je 50 nezaposlenih žena, s najviše srednje stručna sprema.
Ukupna vrijednost projekta je 8.062.398,09 kn.
3. Trajanje projekta:
30 mjeseci ( od 20. srpnja 2018. do 19. siječnja 2021. )
4. Aktivnosti projekta:
– Obrazovanje i osposobljavanje žena
– Nabavka bicikla za 50 žena kako bi se olakšala mobilnost zaposlenih žena
– pružanje potpore i podrške za 250 starijih osobama i osobama u nepovoljnom položaju
5. Održivost projekta
Žene zaposlene u projektu, koje će steći neophodno iskustvo kroz edukacije, bit će zapošljivije na tržištu rada. Imat će znatno veću šansu biti angažirane za rad u nekim od ustanova koje se brinu o skrbi i njezi osoba koje se nisu u mogućnosti brinuti za sebe. Po završetku projekta žene će se motivirati za nastavak rada ili ih potaknuti na samozapošljavanje.
6. Učim, radim, pomažem Slavoniji u brojevima
Trajanje projekta:
Zapošljavanje:
Zbrinuto:
7. Projektni tim:
1. Ivan Vrbanić , voditelj projekta – zadužen za koordinaciju projektnim timom i cjelokupnom administracijom svih projektnih aktivnosti te evaluaciju
2. Ivana Bagarić, asistent na projektu – pomagati će voditelju projekta u administraciji svih projektnih aktivnosti
3. Višnja Dorić, financijski menager – zadužena za financijsko praćenje i izvješćivanje i za javnu nabavu
4. Matko Petrović, kordinator/kontolor projekta kontrolirati i nadzirati rad žena za pomoć u kući
5. Marina Jelić, kordinator/kontolor projekta kontrolirati i nadzirati rad žena za pomoć u kući
UKRATKO O PROJEKTU
LAG Karašica provodi projekt Projekt „Učim, radim, pomažem Slavoniji !“ koji je financirala Europska unija, putem Europskog socijalnog fonda, kroz Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.